برگزاری سمینار علمی منابع و مشکلات آب کابل.

mew-admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۴:۵۳
اخبار

سمینار علمی تحت عنوان بررسی علمی منابع آب کابل و آسیب شناسی کمبود آب در این شهر، امروز (16 سنبله 1398) با حضور انجنیر خان محمد تکل معین آب وزارت انرژی و آب، شماری انجنیران و روئسای این وزارت، استادان دانشگاه و نمایندگان وزارت احیا و انکشاف دهات در تالار کنفرانس معینیت آب وزارت انرژی وآب برگزار شد.
در این سمینار روی مشکلات کمبود آب، شناسایی منابع آب های سطحی، طرح آبرسانی از دریاهای اطراف شهر کابل به این شهر و احیای کاریزها بحث و گفتگو صورت گرفت.
انجنیر خان محمد تکل معین وزارت انرژی وآب در رابطه به اهمیت موضوع آب کابل بیان داشت " اهمیت آب کابل برابر با ارزش حیاتی تمام انسان های است که در کابل زندگی میکند"
همچنان معین آب از فعالیت های تحقیقی و مطالعاتی انجام شده وزارت در رابطه به آبرسانی از اکوفیرهای قرغه، لوگر و پنجشیر به کابل خبرداده افزود" تامین آب کابل مهمترین و اساسی ترین مسئولیت وزارت انرژی و آب است و ما تعهد می نماییم که به هرقیمت ممکن آب را از منابع مذکور به کابل بیاوریم"
آقای تکل در رابطه به احیای کاریز ها در افغانستان گفت "ما جهت تقویت آب کاریزها برنامه اعمار چک بند هارا در نظرگرفته ایم که در کنترول سیلاب ها و ذخیره آب ها از اهمیت فوق العاده برخوردار اند.
دکتر عبدالحنان روستایی که یافته های تحقیق خویش را در رابطه به موضوع آب کابل، در این سمینار بیان می نمود، پیشرفت صنعت و حفر چاه های عمیق را عوامل کاهش آب در شهر کابل بیان داشت.
آقای روستایی آوردن آب از قسمت بالایی در یاهای اطراف کابل به این شهر را به عنوان یک راه حل پیشنهاد نموده یاد آورشد" ما در افغانستان به کمبود آب مواجه نیستیم ولی به مدیریت درست آن نیاز مندیم".
همچنان وی در ادامه تشریحاتش به احیای کاریز ها در افغانستان تاکید نموده یاد آورشد کاریز نسبت به چاه های عمیق از مزیت های بیشتر برخوردار است.
این در حالیست که برای حل مشکلات کمبود آب ولایت کابل، وزارت انرژی و آب در هماهنگی با ریاست های ذیربط پلان ها و برنامه های عملی روی دست گرفته است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۱۲:۱
Background image

نخستین جلسه مقدماتی درخواست پروژه 40 میگاوات برق آفتابی حصار شاهی ولایت ننگرهار دایر شد.

نخستین جلسه مقدماتی درخواست پروژه 40 میگاوات برق ولسوالی حصار شاهی ولایت ننگرهار که اولین پروژه از بسته 2 هزار میگاوات می باشد امروز (27 سنبله 1398) با حضور انجینر محمد گل خُلمی سرپرست. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۱۱:۵۵
Background image

روی مسوده قانون خاص پروژه های تاپی و تاپ500 گفتگوهای همه جانبه صورت گرفت.

محترم انجنیر محمد گل خُلمی سرپرست وزارت انرژی و آب با محترم محمد جواد پیکار سرپرست وزارت شهر سازی و اراضی و نماینده‌گان وزارت عدلیه طی یک دیدار در مورد مسودۀ قانون خاص پروژه تاپی و. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۱:۴۷
Background image

پنج مُدل جمع آوری ارقام منابع آبی برای 5 حوزه دریایی کشور ساخته شده است.

وزارت انرژی و آب امروز(تاریخ 26 سنبله 1398) برنامه معرفی پنج مدل جمع آوری ارقام منابع آبی برای 5 حوزه دریایی کشور را با حضور محترم انجنیر محمد گل خُلمی سرپرست وزارت انرژی و آب...

BACK TO NEWS