دهمین اجلاس کشورهای عضو سازمان بین‌المللی انرژی قابل‌تجدید IRENA در شهر ابوظبى برگزار شد

mew-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۰:۳۴
1

دهمین اجلاس سازمان ارینا با اشتراک نماینده گان بیشتر از ١٦٢ کشور جهان, موسسات بین المللی, بانک های بین المللی و میکانیزم های مالی از تاریخ ١٠ الی ١٢ جنوری سال ٢٠٢٠ در شهر ابوظبی دایر گردید.

که به نماینده گی از افغانستان محترم فریدالله شرفمل ریس انرژی های قابل تجدید وزارت انرژی واب و امان‌الله غالب رئيس اجرائیوی د افغانستان برشنا شرکت در اين جلسه اشتراك ورزيده است که اشتراک کننده گان این جلسه در جریان سه روز روی نوآوری ها، پیشرفت های اخیر جهانی در بخش انرژی های قابل تجدید, دیجیتال‌سازی, دریافت فرصت های مالی برای کشور های در حال توسعه, نقش سکتور خصوصی و گذار به انرژی‌های قابل‌تجدید مطابق پلان ها و‌پالیسی های دقیق و موثر بحث و تبادل نظر نموده اند. قابل یاد اوری است که با استفاده از فرصت محترم فریدالله شرفمل با مسولین سازمان ارینا در جلسات اختصاصی پیرامون اخذ قرضه های دراز مدت از ابوظبی فند برای پروژه های انرژی قابل تجدید, مطالعه اساسی یکی از شهر های بزرگ افغانستان غرض ترویج سولر روفتاب متصل به شبکه و برنامه های ارتقای ظرفیت دراز مدت برای یک الی دو سال برای کارمندان سکتور انرژی برق صحبت نموده که مسولین سازمان ارینا در زمینه تعهد همکاری همه جانبه را نموده است.

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۰:۲
Background image

پروژه برق سولری مرکز تربیوی وزارت انرژی و آب به بهره‌برداری سپرده شد

این پروژه که به منظور تامین برق مرکز تربیوی و همچنان پروژه آموزشی برای دانش آموزان دیپارتمنت انرژی قابل تجدید ریاست مرکز تربیوی راه اندازی شده بود امروز ۲۴ جدی با حضور شمار از روسای. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۹:۵۸
Background image

بانک جهانی از برنامه های اقتصادی و انکشافی حکومت افغانستان حمایت کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز طی دیداری با هارتویگ شیفر معاون بانک جهانی در امور آسیای جنوبی و هیات همراه اش، در مورد کمک ها و حمایت های بانک مذکور از افغانستان. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۰:۳۴
Background image

دهمین اجلاس کشورهای عضو سازمان بین‌المللی انرژی قابل‌تجدید IRENA در شهر ابوظبى برگزار شد

دهمین اجلاس سازمان ارینا با اشتراک نماینده گان بیشتر از ١٦٢ کشور جهان, موسسات بین المللی, بانک های بین المللی و میکانیزم های مالی از تاریخ ١٠ الی ١٢ جنوری سال ٢٠٢٠ در شهر ابوظبی دایر. . .

BACK TO NEWS