برگزاری نشست مشترک میان وزارت انرژی و آب و هیات عالی رتبه کشور ترکمنستان

mew-admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۰:۴۵
اخبار

نشست دو جانبه میان وزارت انرژی و آب کشور و هیات عالی رتبه وزارت انرژی کشور ترکمنستان به هدف گفتگو پیرامون پروژه های TAP و پروژه انتقال برق از ترکمنستان به ولسوالی های قرقین و خماب به تاریخ 23 دلو 1398 برگزار شد.

در این نشست محترم انجنیر خان محمد تکل سرپرست وزارت انرژی و آب با Mr.M.Artykov رییس دیپارتمنت پروژه TAP وزارت انرژی ترکمنستان و هیات همراه شان، پیرامون پروژه TAP و پروژه انتقال برق از ترکمنستان به ولسوالی های قرقین و خماب صحبت نمودند.

محترم انجنیرخان محمد تکل ضمن قدردانی از روابط نیک میان افغانستان و ترکمنستان، در مورد جلسات قبلی که میان دو کشور برگزار شده بود یادآوری نموده و پروژه TAP را یکی از پروژه های مهم منطقوی و بین المللی بیان کرد.

سرپرست وزارت انرژی و آب تاکید نمود تا هرچه زودتر کمیته تخنیکی میان هردو کشور ایجاد گردد و مطالعات امکان سنجی این پروژه را به صورت دقیق مورد تحلیل و بررسی قرار دهد.

در همین حال رییس دیپارتمنت پروژه TAP وزارت انرژی ترکمنستان ضمن یاد آوری از روابط نیک و همکاری دو جانبه هردو کشور ایجاد کمیته تخنیکی جهت مطالعات امکان سنجی پروژه متذکره را در پیشرفت تطبیق آن ضروری خواند.

در ادامه بحث های همه جانبه، پیرامون پروژه TAP و برق رسانی به ولایات هم مرز با ترکمنستان به ویژه ولسوالی های قرقین و خمآب صورت گرفته و هر دو جانب برای پیشرفت کار این پروژه ها اعلان همکاری نمودند.

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۹:۳۵
Background image

رئیس جمهور غنی: در دوسال آینده، بخش عمدۀ آب مدیریت می شود

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، ظهر امروز در ششمین کنفرانس ملی آب تحت عنوان "انکشاف منابع آبی و مدیریت آن" اشتراک و سخنرانی کرد...

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۶
Background image

جلسه گروه کاری چهارم اهداف انکشاف پایدار در وزارت انرژی و آب تدویر یافت

جلسه گروه کاری چهارم اهداف انکشاف پایدار(سکتور اقتصاد و زیربنا) با حضور محترم انجنیر خان محمد تکل سرپرست وزارت انرژی و آب در این وزارت دایر شد...

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۱۲
Background image

تدویر جلسه هماهنگی و نظارتی پروژه‌های برق رسانی

جلسه مشترک پیرامون نظارت از پیشرفت پروژه بند برق کجکی هلمند با حضور نمایندگان با صلاحیت دفتر‌ مشاوریت ارشد مقام‌عالی ریاست جمهوری در‌ امور ‌زیربنا، وزارت‌ انرژی و آب‌ و مالیه، د. . .

BACK TO NEWS