تفاهمنامه همکاری میان اداره تنظیم خدمات انرژی و اتحادیه انرژی قابل تجدید افغانستان به امضا رسید

mew-admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۲۸ - ۸:۴۹
اخبار

در برنامه‌ی که تحت عنوان انرژی تجدید پذیر؛ رویایی سبز برای تحرک اقتصادی، از سوی اتحادیه انرژی قابل تجدید افغانستان با حضور محترم الماس زاخیلوال معین مالی و اداری وزارت انرژی و آب، امان الله غالب رییس شرکت برشنا، نمایندگان وزارت های انکشاف دهات، مالیه، اقتصاد، اداره GIZ و سایر ادارات عضو این اتحادیه در هوتل سرینا برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان اداره تنظیم خدمات انرژی وزارت انرژی و آب و اتحادیه انرژی قابل تجدید افغانستان به امضا رسید.

همچنان در این برنامه روی موضوعات چون: زمینه سرمایه‌گذاری سکتور خصوصی در پروژه های تولید انرژی، راه حل چالش‌ها و مشکلات فراروی آن و روند مشارکت و همکاری سکتور خصوصی و دولتی در انکشاف انرژی قابل تجدید در کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

محترم الماس زاخیلوال معین مالی و اداری وزارت انرژی و آب دسترسی مردم به انرژی را جهت رشد اقتصاد کشور ضروری بیان نموده افزود: " افغانستان فقط با همکاری های مشترک سکتورخصوصی و عامه می تواند به خودکفایی انرژی برسد".

انجنیر فریدالله شرفمل رییس انرژی قابل تجدید وزارت انرژی و آب در این برنامه از پلان ها و طرح های وزارت انرژی و آب جهت رشد انرژی قابل تجدید در افغانستان توضیحات ارایه نموده گفت: "این وزارت در نظر دارد تا 10 سال آینده بیشتر از 95 درصد مردم افغانستان به انرژی تجدید پذیر دسترسی داشته باشند".

همچنان شماری از نمایندگان ادارات عضو این اتحادیه در این برنامه در رابطه به همکاری های مشترک سکتور خصوصی و عامه، پیشرفت‌ها و برنامه های انکشاف انرژی تجدید پذیر در افغانستان، پرزنتیشن های را ارایه نمودند.

این در حالیست که برنامه آگاهی دهی از روند تدارکاتی و شیوه سرمایه گذاری سکتور خصوصی در پروژه های تولید انرژی از سوی اتحادیه انرژی قابل تجدید افغانستان چندی قبل در وزارت انرژی و آب برگزار شده بود.

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۹:۳۵
Background image

رئیس جمهور غنی: در دوسال آینده، بخش عمدۀ آب مدیریت می شود

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، ظهر امروز در ششمین کنفرانس ملی آب تحت عنوان "انکشاف منابع آبی و مدیریت آن" اشتراک و سخنرانی کرد...

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۶
Background image

جلسه گروه کاری چهارم اهداف انکشاف پایدار در وزارت انرژی و آب تدویر یافت

جلسه گروه کاری چهارم اهداف انکشاف پایدار(سکتور اقتصاد و زیربنا) با حضور محترم انجنیر خان محمد تکل سرپرست وزارت انرژی و آب در این وزارت دایر شد...

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۱۲
Background image

تدویر جلسه هماهنگی و نظارتی پروژه‌های برق رسانی

جلسه مشترک پیرامون نظارت از پیشرفت پروژه بند برق کجکی هلمند با حضور نمایندگان با صلاحیت دفتر‌ مشاوریت ارشد مقام‌عالی ریاست جمهوری در‌ امور ‌زیربنا، وزارت‌ انرژی و آب‌ و مالیه، د. . .

BACK TO NEWS