قرارداد 9 پروژه در وزارت انرژی و آب به امضا رسید

mew-admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱ - ۹:۶
1

محترم انجنیر خان‌محمد تکل معین آب وزارت انرژی و آب قرارداد 8 پروژه عام‌المنفعه و یک پروگرام بورسیه ماستری برای 60 کارمند وزارت انرژی و آب در پوهنتون پولتخنیک را طی یک برنامه رسمی با حضور شماری از اعضای مجلس نمایندگان، روسای بخش آب وزارت انرژی و آب با شرکت های خصوصی به امضا رساند.

این قرارداد ها شامل 5 پروژه تحکیم سواحل، اعمار و بازسازی کانال ها در ولایت های هلمند، کاپیسا، بلخ و فراه ، یک پروژه حفر16 حلقه چاه‌ تحقیقاتی در ولایت نیمروز ، یک پروژه نصب استیشن و اعمار اتاق محافظین در ولایت های بادغیس و هرات به قیمت مجموعی 249 میلیون و 445 هزار و 299 افغانی باتمویل بانک جهانی و دولت هندوستان می باشد.

همچنان قرارداد یک پروژه اعمار کانال ارچی کهنه، بسته پنجم ولایت کُندز به قیمت3 میلیون و 993 هزار و 846 دالر آمریکایی و یک قرارداد پروگرام بورسیه ماستری برای 60 کارمند وزارت انرژی و آب با پوهنتون پولی تخنیک کابل به هزینه 2 میلیون و 600 هزار دالر آمریکایی باکمک بلاعوض بانک انکشاف آسیایی ازجمله قرارداد های است که در این برنامه به امضا رسید.

محترم انجنیر خان محمد تکل معین آب وزارت انرژی و آب با در نظرداشت تغییرات اقلیمی، ازدیاد نفوس و کاهش آب، مدیریت درست آب را مهم و ضروری بیان نموده گفت: "با تطبیق این پروژه‌ها از تخریب هزار‌ها هکتار زمین زراعتی جلوگیری شده و در ساحات تطبیق پروژه‌های کانال حدود 4 هزار هکتار زمین زراعتی جدیداً تحت آبیاری قرار می‌گیرد که بیش از 29 هزار خانواده از آن مستفید خواهند شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۹:۳۵
Background image

رئیس جمهور غنی: در دوسال آینده، بخش عمدۀ آب مدیریت می شود

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، ظهر امروز در ششمین کنفرانس ملی آب تحت عنوان "انکشاف منابع آبی و مدیریت آن" اشتراک و سخنرانی کرد...

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۶
Background image

جلسه گروه کاری چهارم اهداف انکشاف پایدار در وزارت انرژی و آب تدویر یافت

جلسه گروه کاری چهارم اهداف انکشاف پایدار(سکتور اقتصاد و زیربنا) با حضور محترم انجنیر خان محمد تکل سرپرست وزارت انرژی و آب در این وزارت دایر شد...

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۱۲
Background image

تدویر جلسه هماهنگی و نظارتی پروژه‌های برق رسانی

جلسه مشترک پیرامون نظارت از پیشرفت پروژه بند برق کجکی هلمند با حضور نمایندگان با صلاحیت دفتر‌ مشاوریت ارشد مقام‌عالی ریاست جمهوری در‌ امور ‌زیربنا، وزارت‌ انرژی و آب‌ و مالیه، د. . .

BACK TO NEWS