ورکشاپ یک روزه در مورد هایدرولوژی نظری و کاربردی در وزارت انرژی و آب دایر شد.

mew-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۰:۷
اخبار

هدف از این ورکشاپ یک روزه ارایه روش‌های عملی و طرح‌های عملیاتی به منظور انکشاف خدمات هایدرولوژی در کشور است
محترم انجنیر خان محمد تکل معین آب وزارت انرژی و آب ضمن قدردانی از اشتراک کنندگان، دسترسی به آمار و ارقام دقیق در بخش هایدرولوژی را در کشور مهم عنوان کرد و گفت: مدیریت منابع آب در کشور ایجاب می کند تا ما در حوزه‌های دریایی کشور برای جمع آوری آمار و ارقام استیشن‌های هایدرولوژی داشته باشیم که خوشبختانه ریاست انسجام پروژها با همکاری دفتر محترم FAO در این زمینه اقدامات لازم را انجام داده اند. با وجود این، ما هنوز هم به مشکلاتی در زمینه جمع آوری آمار و ارقام روبرو استیم که نیاز است تلاش‌های بیشتری در این زمینه انجام دهیم. آقای تکل همچنان از حضور کارشناسان بین المللی در بخش هایدروژی برای ارایه پرزنتیشن های کاربردی شان ابراز قدردانی و امتنان کرد.
در ادامه محترم انجنیر غلام محمد عارفی سرپرست ریاست انسجام پروژه‌های وزارت انرژی و آب، بر ارایه دستاوردهای این ریاست در پروژه‌های EIRP و IRDP در زمینه هایدرولوژی پرداخت و گفت: ما در سی سال گذشته در خلاء جدی آمار و ارقام هایدرلوژی قرار داشتیم که این مساله مشکلات زیادی در بخش‌های گوناگون به ویژه مدیریت منابع آب، مدیریت سیلاب و دیگر موارد به بار آورده بود. خوشبختانه ما در پروژه EIRP برنامه بازسازی استینش‌های هایدرولوژی را در تمامی حوزه های دریایی کشور روی دست گرفتیم که شماری تکمیل شده و کار تعدادی دیگر تا کنون در پروژه IRDP جریان دارد. هدف نهایی ما در این زمینه نصب و فعال سازی 174 استیشن بود که تا کنون 125 تا نصب و به بهره برداری سپرده شده است.
سپس Mr. Raut مخصص بین المللی هایدرولوژی پریزینتشین‌های خود را در زمینه های (معرفی هایدرولوژی نظری و کاربردی) و (بررسی مشکلات عملی و ارایه مدل‌های هایرولوژیکی برای حل آن‌ها) برای اشتراک کنندگان ارایه کرد

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۸:۵۳
Background image

ورکشاپ دو روزه‌ی پروژه‌ بازسازی و انکشاف آبیاری.

ورکشاپ دو روزه‌ی پروژه‌ بازسازی و انکشاف آبیاری (مروری بر فعالیت‌های انجام یافته وپلان‌های بعدی) امروز در وزارت انرژی و آب برگزار شد....

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۸:۳۲
Background image

چگونگی تطبیق پروژه های سولری و مطالعات امکان سنجی ظرفیت باد در ولایت های بلخ و هرات.

چگونگی تطبیق پروژه های سولری و مطالعات امکان سنجی ظرفیت باد در ولایت های بلخ و هرات از جمله موضوعاتی بود که در دیدار بانو وژمه مومند نماینده IFC در افغانستان با محترم انجنیر محمد گل. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۱۱:۲۳
Background image

امضای قرارداد چندین پروژه انکشافی با هشت اداره.

قرارداد تطبیق پروژه های انکشافی به حمایت مالی کشور هندوستان میان 8 اداره امضا گردید. در نشستی که به همین منظور دایر گردیده بود؛ جلالتمآب داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه ج . ا . ا ،. . .

BACK TO NEWS