ورکشاپ یک روزه در مورد هایدرولوژی نظری و کاربردی در وزارت انرژی و آب دایر شد.

mew-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۰:۷
اخبار

هدف از این ورکشاپ یک روزه ارایه روش‌های عملی و طرح‌های عملیاتی به منظور انکشاف خدمات هایدرولوژی در کشور است
محترم انجنیر خان محمد تکل معین آب وزارت انرژی و آب ضمن قدردانی از اشتراک کنندگان، دسترسی به آمار و ارقام دقیق در بخش هایدرولوژی را در کشور مهم عنوان کرد و گفت: مدیریت منابع آب در کشور ایجاب می کند تا ما در حوزه‌های دریایی کشور برای جمع آوری آمار و ارقام استیشن‌های هایدرولوژی داشته باشیم که خوشبختانه ریاست انسجام پروژها با همکاری دفتر محترم FAO در این زمینه اقدامات لازم را انجام داده اند. با وجود این، ما هنوز هم به مشکلاتی در زمینه جمع آوری آمار و ارقام روبرو استیم که نیاز است تلاش‌های بیشتری در این زمینه انجام دهیم. آقای تکل همچنان از حضور کارشناسان بین المللی در بخش هایدروژی برای ارایه پرزنتیشن های کاربردی شان ابراز قدردانی و امتنان کرد.
در ادامه محترم انجنیر غلام محمد عارفی سرپرست ریاست انسجام پروژه‌های وزارت انرژی و آب، بر ارایه دستاوردهای این ریاست در پروژه‌های EIRP و IRDP در زمینه هایدرولوژی پرداخت و گفت: ما در سی سال گذشته در خلاء جدی آمار و ارقام هایدرلوژی قرار داشتیم که این مساله مشکلات زیادی در بخش‌های گوناگون به ویژه مدیریت منابع آب، مدیریت سیلاب و دیگر موارد به بار آورده بود. خوشبختانه ما در پروژه EIRP برنامه بازسازی استینش‌های هایدرولوژی را در تمامی حوزه های دریایی کشور روی دست گرفتیم که شماری تکمیل شده و کار تعدادی دیگر تا کنون در پروژه IRDP جریان دارد. هدف نهایی ما در این زمینه نصب و فعال سازی 174 استیشن بود که تا کنون 125 تا نصب و به بهره برداری سپرده شده است.
سپس Mr. Raut مخصص بین المللی هایدرولوژی پریزینتشین‌های خود را در زمینه های (معرفی هایدرولوژی نظری و کاربردی) و (بررسی مشکلات عملی و ارایه مدل‌های هایرولوژیکی برای حل آن‌ها) برای اشتراک کنندگان ارایه کرد

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۱۱:۴۲
Background image

خبر خوش به مردم شریف ولایت خوست!

به زودی پروژه لین انتقال 220 کیلوولت از سب استیشن گردیز ولایت پکتیا الی سب استیشن ولایت خوست به شمول سب استیشن های وازه ځدراڼ و خوست به بهره برداری سپرده می شود.

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۰:۷
Background image

ورکشاپ یک روزه در مورد هایدرولوژی نظری و کاربردی در وزارت انرژی و آب دایر شد.

هدف از این ورکشاپ یک روزه ارایه روش‌های عملی و طرح‌های عملیاتی به منظور انکشاف خدمات هایدرولوژی در کشور است...

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۹:۵۹
Background image

پروژه 15 میگاوات برق آفتابی ولایت کندهار به بهره برداری می رسد.

وزارت انرژی وآب با تعهداتی که در قسمت خود کفایی انرژی کشور دارد، در مشارکت با سکتور خصوسی و سرمایه گذاری روی پرژه های تولید انرژی، توانسته است قدم های محکمی بر دارد. یکی از موفقیت های. . .

BACK TO NEWS