پروژه 15 میگاوات برق آفتابی ولایت کندهار به بهره برداری می رسد.

mew-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۹:۵۹
اخبار

وزارت انرژی وآب با تعهداتی که در قسمت خود کفایی انرژی کشور دارد، در مشارکت با سکتور خصوسی و سرمایه گذاری روی پرژه های تولید انرژی، توانسته است قدم های محکمی بر دارد. یکی از موفقیت های این وزارت به اعلان سپردن بسته 100 میگاوات برق آفتابی است که درسال 1396 در 20 ولایت کشور از طریق مشارکت عامه و خصوصی به اعلان سپرده شد. در آن زمان کار دو پروژه تولید برق آفتابی ولایت کندهار با کمپنی های ترکش 77 و کمپنی ذولرستان سپرده شد که کمپنی های نامبرده هر یک مسوولیت تولید 15 میگاوات برق سولری را آغاز کردند. اکنون کار تولید 15 میگاوات کمپنی ترکش 77 نهایی و آماده بهره برداری است. با بهره بردای این پروژه حیاتی، برق تولید شده توسط شرکت برشنا به قیمت قرارداد خریداری و به مشتریان شرکت توزیع می گردد.
این در حالیست که وزارت انرژی وآب چندی قبل بسته 2000 میگاوات برق آفتابی را افتتاح نمود. اکنون کمپنی های زیادی به هدف سرمایه گذاری روی این پروژه ملی ابراز علاقمندی نمودند. در حال حاضر کار روی جذب سرمایه گذاری از طریق سکتور خصوصی روی بسته ۲۰۰۰ میگاوات سولری جریان دارد، همچنان کار چند پروژه دیگر در بخش انرژی بادی و چند بند آب برای تولید برق در این وزارت جریان دارد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۸:۵۳
Background image

ورکشاپ دو روزه‌ی پروژه‌ بازسازی و انکشاف آبیاری.

ورکشاپ دو روزه‌ی پروژه‌ بازسازی و انکشاف آبیاری (مروری بر فعالیت‌های انجام یافته وپلان‌های بعدی) امروز در وزارت انرژی و آب برگزار شد....

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۸:۳۲
Background image

چگونگی تطبیق پروژه های سولری و مطالعات امکان سنجی ظرفیت باد در ولایت های بلخ و هرات.

چگونگی تطبیق پروژه های سولری و مطالعات امکان سنجی ظرفیت باد در ولایت های بلخ و هرات از جمله موضوعاتی بود که در دیدار بانو وژمه مومند نماینده IFC در افغانستان با محترم انجنیر محمد گل. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۱۱:۲۳
Background image

امضای قرارداد چندین پروژه انکشافی با هشت اداره.

قرارداد تطبیق پروژه های انکشافی به حمایت مالی کشور هندوستان میان 8 اداره امضا گردید. در نشستی که به همین منظور دایر گردیده بود؛ جلالتمآب داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه ج . ا . ا ،. . .

BACK TO NEWS