پروژه 15 میگاوات برق آفتابی ولایت کندهار به بهره برداری می رسد.

mew-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۹:۵۹
اخبار

وزارت انرژی وآب با تعهداتی که در قسمت خود کفایی انرژی کشور دارد، در مشارکت با سکتور خصوسی و سرمایه گذاری روی پرژه های تولید انرژی، توانسته است قدم های محکمی بر دارد. یکی از موفقیت های این وزارت به اعلان سپردن بسته 100 میگاوات برق آفتابی است که درسال 1396 در 20 ولایت کشور از طریق مشارکت عامه و خصوصی به اعلان سپرده شد. در آن زمان کار دو پروژه تولید برق آفتابی ولایت کندهار با کمپنی های ترکش 77 و کمپنی ذولرستان سپرده شد که کمپنی های نامبرده هر یک مسوولیت تولید 15 میگاوات برق سولری را آغاز کردند. اکنون کار تولید 15 میگاوات کمپنی ترکش 77 نهایی و آماده بهره برداری است. با بهره بردای این پروژه حیاتی، برق تولید شده توسط شرکت برشنا به قیمت قرارداد خریداری و به مشتریان شرکت توزیع می گردد.
این در حالیست که وزارت انرژی وآب چندی قبل بسته 2000 میگاوات برق آفتابی را افتتاح نمود. اکنون کمپنی های زیادی به هدف سرمایه گذاری روی این پروژه ملی ابراز علاقمندی نمودند. در حال حاضر کار روی جذب سرمایه گذاری از طریق سکتور خصوصی روی بسته ۲۰۰۰ میگاوات سولری جریان دارد، همچنان کار چند پروژه دیگر در بخش انرژی بادی و چند بند آب برای تولید برق در این وزارت جریان دارد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۱۱:۴۲
Background image

خبر خوش به مردم شریف ولایت خوست!

به زودی پروژه لین انتقال 220 کیلوولت از سب استیشن گردیز ولایت پکتیا الی سب استیشن ولایت خوست به شمول سب استیشن های وازه ځدراڼ و خوست به بهره برداری سپرده می شود.

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۰:۷
Background image

ورکشاپ یک روزه در مورد هایدرولوژی نظری و کاربردی در وزارت انرژی و آب دایر شد.

هدف از این ورکشاپ یک روزه ارایه روش‌های عملی و طرح‌های عملیاتی به منظور انکشاف خدمات هایدرولوژی در کشور است...

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۹:۵۹
Background image

پروژه 15 میگاوات برق آفتابی ولایت کندهار به بهره برداری می رسد.

وزارت انرژی وآب با تعهداتی که در قسمت خود کفایی انرژی کشور دارد، در مشارکت با سکتور خصوسی و سرمایه گذاری روی پرژه های تولید انرژی، توانسته است قدم های محکمی بر دارد. یکی از موفقیت های. . .

BACK TO NEWS