گام اساسی به سوی مدیریت بهتر آبهای کشور.

mew-admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۹ - ۱۰:۳۷
اخبار

قانون تنظیم امور آب از طرف نمایندگان با عزت پارلمان به تصویب رسید
قانون تنظیم امور آب کشور، روز دو شنبه مؤرخ 8/7/1398 خورشیدی در جلسه عمومی ولسی جرگه در شش فصل و چهل و یک ماده به تصویب رسید.
این اقدام زمینه های بهتری مدیریت یکپارچه منابع آبی را به منظور حفاظت و کنترول آبهای کشور جهت دستیابی نیازمندی های مختلف جامعه با آب مطمئن و پایدار مساعد میسازد.
در نتیجه تطبیق همه جانبۀ قانون تنظیم امور آب، افغانستان نه تنها در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی شاهد تغییر و تحول مثبت خواهد بود، بلکه در توسعه و مدیریت منابع آبی نیز کشور از وابستگی به مواد غذایی خارجی، صنعت و سایر نیازمندی ها نجات یافته و با استفاده از منابع داخلی به سوی خود کفایی سوق داده می شود که در نتیجه سطح زندگی مردم بهبود یافته و رفاه همگانی تامین می گردد.
بنابراین، هیئت رهبری وزارت آب و انرژی، این اقدام بجای پارلمان کشور را به دیدۀ قدر نگریسته و این رویداد بزرگ را بر کافۀ ملت مجاهد افغانستان، برای رهبری حکومت وحدت ملی به خصوص شخص جلالتمآب محترم رئیس جمهوری اسلامی افغانستان که یقیناً بدون رهنمایی و مواظبت شان دستیابی به چنین دستاورد مهم نا ممکن بود مبارک باد میگوید.
همچنان از اعضای محترم کابینه کشور که با احساس مسئولیت در این مورد برخورد نموده و تصمیم ملی و تاریخی را در این مورد اتخاذ نموده اند، نیز اظهار سپاس و قدردانی می نماییم.
به همین گونه، از جلالتآب محترم رئیس ولسی جرگه، هیئت اداری و همه اعضای محترم پارلمان کشور، خاصتاً، کمیسیون محترم منابع طبیعی و محیط زیست که با احساس مسئولیت در این مقطع حساس تاریخی گام اساسی را به سوی مهار آبهای کشور از طریق زمینه سازی تصویب قانون تنظیم امور آب توسط پارلمان کشور برداشته اند، صمیمانه و با خلوص نیت اظهار سپاس و قدردانی بعمل می آید.
به همین ترتیب، از مسئولین محترم تمام وزارت ها و ادارات ذیربط و همه شرکای ملی و بین المللی امور آب که دراین راستا وزارت آب و انرژی کشور را یاری رسانیده اند نیز صمیمانه سپاسگزاری می کنیم.
در آخر از سهم گیری فعال مشاورین، متخصصین، کارشناسان و مسئولین محترم وزارت آب و انرژی که با زحمات شبانه روزی در تهیه و تدوین مسوده قانون تنظیم امور آب بذل توجه معطوف نموده اند. اظهار قدردانی نموده و از خداوند بزرگ و توانا برای شان اجر عظیم تمنا می نماییم.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۱ - ۹:۵۳
Background image

معین آب وزارت انرژی و آب با والی ولایت هلمند و رییس حوزه فرعی دریایی هلمند دیدار نمود.

انجنیر خان محمد تکل معین آب وزارت انرژی و آب با تورن جنرال محمد یاسین والی ولایت هلمند و انجنیر محمد انور ذهین رییس حوزه فرعی دریایی هلمند و سایر روسای سکتوری ولایت هلمند به روز دوشنبه. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۳:۴۵
Background image

تفاهم نامه انکشاف و توسعه خدمات هایدرولوژی میان وزارت انرژی و آب و اداره جایکای جاپان به امضا رسید.

جلسه مشترک به منظور نهایی سازی پلان و چارچوب همکاری های تخنیکی انکشاف و توسعه خدمات هایدرولوژی تحت ریاست محترم انجنیر خان محمد تکل معین آب وزارت انرژی و آب با اشتراک هیات وزارت انرژی و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۹ - ۱۰:۴۱
Background image

ملاقات با والی ولایت زابل.

محترم انجنیر خان محمد تکل معین آب وزارت انرژی و آب با محترم رحمت الله یارمل والی ولایت زابل دیدار و گفتگو نمود...

BACK TO NEWS