سرپرست وزارت آب و انرژی از ساحه بند گلبهار / پنجشیر بازدید کرد

mew-admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۴ - ۱۶:۰
1

محترم الحاج ملا عبداللطیف منصور سرپرست وزارت آب و انرژی همراه با محترم مفتی محمد ادریس انوری معاون والی ولایت پروان، شماری از روئسای وزارت آب و انرژی و روئسای حوزه های فرعی دریایی ولایت های پروان و کاپیسا از ساحه بند گلبهار/ پنجشیر بازدید به عمل آورد.

سرپرست وزارت آب و انرژی در هنگام بازدید ساحه بند متذکره از اهمیت این بند سخن گفته اظهار داشت که با اعمار این بند برعلاوه مدیریت آب و تولید برق مشکل حقابه استفاده کنندگان آب در ولایت های پروان و کاپیسا حل خواهد شد و همچنان این بند در تامین آب آشامیدنی ولایت کابل نیز از نقش به سزای برخوردار خواهد بود.

سرپرست وزارت آب و انرژی در جریان بازدید بند گلبهار یاد آور شد که تلاش ها جریان دارد که زمینه تمویل بودجه این بند فراهم گردد تا پس از آن کار تطبیق بند در آینده آغاز گردد.

قابل یادآوری است که بند گلبهار/پنجشیر دارای ظرفیت ذخیره 490 میلیون مکعب آب، ظرفیت تولید 116 میگاوات برق می باشد

با اعمار این بند در مجموع حدود 70 هزار هکتار زمین تحت آبیاری قرار خواهد گرفت که مشکل کمبود آب زراعتی در ولایت های پروان و کاپیسا حل و همچنان مقدار زیادی از آب آشامیدنی ولایت کابل نیز تامین خواهد شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۱۶:۵
Background image

شش تن از کارمندان قراردادی بخش(NTA) وزارت آب و انرژی گزارش کاری سالانه شان را ارائه کردند

شش تن از کارمندان قراردادی بخش (NTA) ریاست عمومی خدمات انجنیری تاسیسات آب معینیت آب وزارت آب و انرژی گزارش کاری سالانه شان را با حضور رئیس عمومی خدمات انجنیری تاسیسات آب، رئیس سروی و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۱۲:۴۸
Background image

معین آب وزارت آب و انرژی با بزرگان ولایت پکتیکا دیدار کرد.

محترم مجیب الرحمن عمر "آخندزاده" معین آب...

BACK TO NEWS

User account menu