بانک جهانی از برنامه های اقتصادی و انکشافی حکومت افغانستان حمایت کرد

mew-admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۹:۵۸
ا

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز طی دیداری با هارتویگ شیفر معاون بانک جهانی در امور آسیای جنوبی و هیات همراه اش، در مورد کمک ها و حمایت های بانک مذکور از افغانستان بحث و تبادل نظر کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد و رئیس بانک جهانی در افغانستان نیز حضور داشت، رئیس جمهور غنی برنامه های ملی حکومت افغانستان به ویژه برنامه های انکشافی در بخش های معارف، معادن، گمرکات و افزایش عواید و دورنمای اقتصادی افغانستان را تشریح کرد.

رئیس جمهور روی بستۀ اصلاحات حکومت افغانستان نیز صحبت کرده، گفت که منطق اصلاحات ارائه خدمات بهتر، بلندبردن موثریت و ظرفیت نهادهای حکومتی است.

رئیس جمهور غنی تصریح کرد که برای آوردن اصلاحات تعهد جدی داریم و هدف ما از اصلاحات، عرضه خدمات مؤثر، یکسان و مبتنی بر تکنالوژی می باشد.

وی بر سرمایه گذاری بالای انرژی قابل تجدید، اعمار بندهای آب و مدیریت آن، مبارزه با فقر به منظور کاهش آن، بالا بردن محصولات زراعتی و توجه به زنجیرۀ ارزش پیداوار زراعتی تاکید ورزید.

رئیس جمهور غنی با بیان اینکه صادرات ما برای نخستین بار بیشتر از یک میلیارد دالر شده است، گفت که ما بالای پروژه های برق افغانستان سرمایه گذاری زیادتر خواهیم کرد.

رئیس جمهور کشور بر اهمیت اتصال منطقوی تاکید کرده، گفت که برای حکومت افغانستان اتصال منطقوی و تلاش های اقتصادی و ترانزیتی در منطقه مهم است.

در این دیدار، معاون بانک جهانی در امور آسیای جنوبی، یکبار دیگر حمایت بانک متذکره را از برنامه های اقتصادی و انکشافی رئیس جمهور و حکومت افغانستان، ابراز کرد

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۹:۳۵
Background image

رئیس جمهور غنی: در دوسال آینده، بخش عمدۀ آب مدیریت می شود

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، ظهر امروز در ششمین کنفرانس ملی آب تحت عنوان "انکشاف منابع آبی و مدیریت آن" اشتراک و سخنرانی کرد...

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۶
Background image

جلسه گروه کاری چهارم اهداف انکشاف پایدار در وزارت انرژی و آب تدویر یافت

جلسه گروه کاری چهارم اهداف انکشاف پایدار(سکتور اقتصاد و زیربنا) با حضور محترم انجنیر خان محمد تکل سرپرست وزارت انرژی و آب در این وزارت دایر شد...

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۱۲
Background image

تدویر جلسه هماهنگی و نظارتی پروژه‌های برق رسانی

جلسه مشترک پیرامون نظارت از پیشرفت پروژه بند برق کجکی هلمند با حضور نمایندگان با صلاحیت دفتر‌ مشاوریت ارشد مقام‌عالی ریاست جمهوری در‌ امور ‌زیربنا، وزارت‌ انرژی و آب‌ و مالیه، د. . .

BACK TO NEWS