یک گام مثبت دیگر به سوی مدیریت آب های کشور؛ قرار داد 6 پروژه عام‌المنفعه امضا شد

mew-admin
دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۱۰:۴
اخبار

محترم انجنیر محمدگل خُلمی سرپرست وزارت انرژی و آب قرارداد 6 پروژه عام‌المنفعه بازسازی کانال و تحکیمات سواحل به ارزش مجموعی بیش از 400 میلیون افغانی را با شرکت های خصوصی به امضا رساند.

آقای خُلمی ضمن یاد آوری از اهمیت مدیریت آب در کشور گفت: "این پروژه ها به منظور مدیریت بهتر آب، جلوگیری از تخریبات سیلاب‌ها و انکشاف زراعت در ولایت‌های کندهار، هرات، پروان، بلخ و کاپیسا راه اندازی شده است که بیش از 16 هزار خانواده از مزایای پروژه های متذکره مستفید خواهند شد."

سرپرست وزارت انرژی و آب بهبود سازی سیستم آبیاری را در زندگی مردم افغانستان موثر بیان نموده افزود: "وزارت انرژی و آب جهت مدیریت درست آب در کشور روی سه محور( شناسایی منابع آب، توسعه و مدیریت آن) کار میکند که بازسازی کانال‌ها و تحکیمات سواحل یکی از برنامه های این وزارت به منظور مدیریت درست آب می باشد."

در همین حال ذکیه سنگین، رییس عبدالخالق، انجنیر میرحیدر افضلی، سید طاها صادق و خلیل احمد مجاهد اعضای مجلس نمایندگان از وزارت انرژی و آب جهت راه اندازی این پروژه‌ها اظهار قدردانی نموده و امضای قرارداد پروژه‌های عام المنفعه را در پیشرفت زراعت و اقتصاد کشور یک گام موثر بیان نمودند.

از جمله شش پروژه که قرارداد آنها میان وزارت انرژی و آب و شرکت های خصوصی به امضا رسید چهار پروژه (باز سازی لات اول تحکیم سواحل ارغنداب واقع ولسوالی پنجوایی ولایت کندهار، لات اول و لات دوم تحکیم سواحل غوربند واقع ولسوالی های بگرام و سید خیل ولایت پروان و لات اول تحکیم سواحل پنجشیر صیاد واقع ولسوالی حصه اول ولایت کاپیسا) پروژه های بازسازی تحکیمات سواحل دریا می باشد و دو پروژه دیگر آن (بازسازی کانال کهسان واقع ولسوالی کهسان ولایت هرات و بازسازی کانال کلستر لکو، قچر و چوچمن) پروژه های باز سازی کانال می باشد.

این پروژه‌ها به قیمت مجموعی 410 میلیون و 952 هزار افغانی با تمویل بانک جهانی تطبیق میگردد که با تکمیل آنها بیش از یک هزار و شش صد هکتار زمین زراعتی جدیداً تحت آبیاری قرار میگیرد و همچنان ازتخریب زمین های زراعتی زیادی جلوگیری می‌شود که 16 هزار و 800 خانواده از مزایای این پروژه ها مستفید خواهند شد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۹:۸
Background image

چهارمین نشست کمیته رهبری پروژه مدیریت تغذیه مصنوعی آب‌های زیرزمینی شهرکابل برگزار شد

امروز سه شنبه 19 قوس چهارمین نشست کمیته رهبری پروژه مدیریت تغذیه مصنوعی آب‌های زیرزمینی شهرکابل با حضور محترم انجنیر خان محمد تکل معین آب وزارت انرژی و آب، محترم عبدالحمید هلمندی مشاور. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۸ - ۹:۳
Background image

روی همکاری های مشترک افغانستان و پاکستان در بخش انرژی بحث و گفتگو صورت گرفت

در حاشیه نشست کاسا-۱۰۰۰ جلسه جداگانه با حضور محترم انجنیر محمد گل خُلمی سرپرست وزارت انرژی و آب، محترم انجنیر امان الله غالب رییس عمومی شرکت برشنا و نمایندگان بانک جهانی با نمایندگان. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۸ - ۸:۵۹
Background image

افغانستان نقطه اتصال انرژی آسیای میانه و آسیای جنوبی

در ادامه جلسات پروژه کاسا -۱۰۰۰ جلسه جداگانه در مورد چگونگی اتصال افغانستان در بخش انرژی با آسیای میانه و آسیایی جنوبی با اشتراک محترم انجنیر محمد گل خُلمی سرپرست وزارت و آب، محترم. . .

BACK TO NEWS