پروژه لات اول(بخش اول) بازسازی و اعمار بند خروار ولایت لوگر به ارزش 31 میلیون افغانی افتتاح شد.

mew-admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۸ - ۱۶:۳۹
1

این پروژه با حضور محترم ملا عبداللطیف منصور سرپرست وزارت آب و انرژی، محترم مولوی ضیاالرحمن مدنی والی ولایت لوگر، مسئولین بلند رتبه امارت اسلامی و بزرگان ولایت لوگر افتتاح و کار عملی آن آغاز گردید.

 

محترم الحاج ملا عبداللطیف منصور سرپرست وزارت آب و انرژی در هنگام افتتاح این بند امنیت سرتاسری در کشور را یک نعمت الهی بیان داشته اظهار داشت که اکنون زمان پیشرفت اقتصادی و انکشاف کشور فرا رسیده و در این راستا رهبری وزارت آب و انرژی به مردم افغانستان اطمینان میدهد که صادقانه تلاش می ورزند تا مسئولیت خویش را به خوبی به انجام برسانند.

در همین حال محترم شیخ ضیاالرحمن مدنی والی ولایت لوگر در مراسم افتتاح بند خروار گفت که مسئولین امارت اسلامی برای ارائه خدمات صادقانه به مردم افغانستان متعهد بوده و در این راستا شبانه روز تلاش خواهند ورزید.

قابل یادآوری است که پروژه اعمار بند خروار برای نخستین بار در دوران حکومت داودخان آغاز گردیده بود اما متاسفانه به دلیل بعضی مشکلات کار آن ناتمام باقی ماند.

  اکنون خوشبختانه با سعی و تلاش مقام رهبری وزارت آب و انرژی و حمایت رهبری امارت اسلامی افغانستان کار باز سازی واعمار این بند دو باره آغاز گردیده است.

بند خروار با 36 متر ارتفاع و 140 متر طول دارای ظرفیت ذخیره 17 میلیون متر مکعب آب بوده و پس از تکمیلی حدود (6000 ) شش هزار هکتار زمین زراعتی را تحت آبیاری قرار خواهد داد که نزدیک به (13000)سیزده هزار خانواده از آن مستفید خواهند شد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۳۰ - ۱۲:۳۲
Background image

جلسه تخنیکی هفته وار معینیت آب برگزار شد

این جلسه تحت رهبری محترم مجیب الرحمن عمر...

چهارشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۹ - ۱۵:۵۳
Background image

به سلسله همکاری های همیشگی موسسه محترم یونسیف

به سلسله همکاری های همیشگی موسسه...

BACK TO NEWS

User account menu