پنجشنبه 22 حمل 1398 ساعت 13:14 مرکز رسانه های حکومت.

mew-admin
شنبه ۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۸:۵۶
mew

وزارت انرژی وآب، ۲۵۱پروژه را در بخش مدیریت منابع آبى به بهره برداری سپرده است

وزارت انرژی و آب در بخش تولید انرژى برق و انتقال انرژى برق،۲۶ پروژه را تحت کار دارد و ۸ پروژه دیگر در این بخش، مراحل تدارکاتى خود را طى مى نماید.
محترم الماس باور زاخیلوال، معین مالی واداری وزارت انرژی وآب که روز پنجشنبه در برنامه "حسابدهی حکومت به ملت" در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت دست آوردها و برنامه این وزارت را ارایه می کرد افزود که پس تکمیل شدن این پروژه ها در حدود ۱۱۰۰۰۰ خانواده به صورت مستقیم از آن بهره مند خواهند شد.
این وزارت در بخش مدیریت منابع آبى که شامل اعمار بندها، کانال هاى آبیارى، تحکیم سواحل دریاها و پروژه هاى حفظ و مراقبت تأسیسات آب می گردد، ۲۵۱ پروژه را تکمیل و به بهره بردارى سپرده است. در این پروژه ها بیش از ۱۴۶۵۶۷ خانواده به صورت مستقیم بهره مند شده اند.
۱۲۶ پروژه دیگر شامل بندهاى بزرگ و کوچک، پروژه هاى حفظ ومراقبتى و تحکیم کارى سواحل و بازسازى کانال ها، سروی، دیزاین، طی مراحل تدارکاتی وکار عملی آن آغاز گردیده و همچنان سروی ودیزاین ۳۴۵ پروژه دیگر تکمیل ومراحل تدارکاتی، عقد قرار داد و پلان آن جریان دارد.
افزون براین، ۵ پروژه بزرگ زیر بنایی زیر کار قرار دارند ولایحه وظایف جهت مطالعات دیزاین تفصیلی ۸ بند دیگر نیز تکمیل شده وبرای سال ۱۳۹۸ طی مراحل تدارکاتی قرار دارد.
در بخش تحکیم سواحل دریاها در سال ۱۳۹۷ چهل ودو پروژه تحکیماتی در ولایت ها وقریه های مختلف کشور پروژه سازی شده وکار ساختمان آن تکمیل گردیده است. همچنان مراحل سروی دیزاین، طی مراحل تدارکاتی وکار ساختمان ۶۵ پروژه تحکیماتی در پنج حوزه دریایی آغاز گردیده ودر حال حاضر جریان دارد.
ریاست برنامه هاى انرژى وزارت انرژى و آب، پروژه هایی را در حال تطبیق دارد که از آن جمله از بند آبگردان و تولید برق آبى شاه و عروس در ولسوالى شکر دره ولایت کابل، دستگاه برق آبى کوچک منوگى در ولایت کنر، بازسازى و ترمیم بند برق چک وردك، باز سازى دستگاه برق آبى کوچک چهاردهى غوربند ولایت پروان و ترمیم اساسى دروازه هاى بند برق نمبر اول پلخمرى می توان یاد کرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۲:۶
Background image

کار تثبیت حق مالکیت و استملاک زمین و ملکیت‌های مسیر پروژه بند کجکی به زودی آغاز می‌گردد.

محترم انجینر محمد گل خُلمی سرپرست وزارت انرژی و آب و محترم محمد جواد پیکار سرپرست وزارت شهر سازی و اراضی بر تعیین و تثبیت ساحه بند کجکی تاکید کردند...

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۲:۱۶
Background image

دیدار انجنیر محمد ګل خُلمی سرپرست وزارت انرژی و آب با آقای ناطق فت علیوف

انجنیر محمد گل خُلمی سرپرست وزارت انرژی و آب با آقای ناطق فت علیوف مسوول بازاریابی شرکت بین المللی اس تی پی جمهوری آذربایجان،

یکشنبه ۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۴:۵۱
Background image

ملاقات محترم انجنیر محمد گل خُلمی با مسوولان بانک جهانی.

انجنیر محمد گل خُلمی سرپرست وزارت انرژی و آب با مسوولان بانک جهانی در دفتر کارش ملاقات کرد...

BACK TO NEWS